Як зробити кут стельового плінтуса

 

Потолочный плинтус пенопласт

Таке питання задає собі кожен, хто наважується здійснити монтаж стельових плінтусів самостійно. У цій статті докладно описано як розрізати стельові плінтуса, щоб при стикуванні отримати рівний кут.

Під яким кутом розрізати плінтус

Так як переважна більшість приміщень є прямокутними, при монтажі плінтусів оформляються прямі кути стін (90 градусів). Необхідно відрізати плінтуса під кутом 45 градусів, щоб при стикуванні 2-х стельових плінтусів, утворився прямий кут.

Нахил лінії буде різним у залежності від того, робимо ми внутрішній кут або зовнішній.

Якщо правильно відрізати стельовий плінтус, то при з’єднанні вийде ідеальний кут без щілин.

Як різати кути стельового плінтуса за допомогою стусла

На око зробити рівний зріз для кута досить складно. Спрощуємо задачу і використовуємо стусло (можна купити в будь-якому будівельному магазині).

Розріз стельового плінтуса здійснюється за допомогою ножівки. Розпил слід проводити дуже акуратно. Не варто занадто тиснути на ножівку, щоб уникнути відколів.

  1. Лівий плінтус завжди слід прикладати до стусла зліва, правий — праворуч. Так як ми ріжемо стельові плінтуса, значить прикладаємо їх до сторони стусла, яка ближче до нас.
  2. Коли ми кладемо плінтус на стусло, ми перегортаємо його, тобто нижня частина плінтуса виявляється вгорі.
  3. Заріз стельового плінтуса робимо орієнтуючись на те, який кут нам потрібен: зовнішній чи внутрішній (дивіться малюнок).

При нерівних стінах для кращої стикування в кутах підійде більш короткий плінтус. З коротким плінтусом легше домогтися кута без щілин, він не буде так сильно деформуватися через нерівності, як довгий плінтус.

Як стикувати плінтуса в довільних кутах

Угол потолочного плинтуса

Якщо ваші стіни не утворюють прямий кут, то розпил слід проводити без допомоги стусла.

Розрізати стельові плінтуса необхідно канцелярським ножем. Взагалі можна використовувати будь-який, досить гострий ніж. Навіть кухонний підійде, але він повинен бути дуже добре наточеним і мати тонке лезо.

Відміряти наші зрізи будемо безпосередньо за кутом на стіні. Нам потрібно буде робити позначки на стіні, тому варто запастися олівцем.

  1. Починаємо з того, що відпилюємо одну сторону плінтуса під кутом 90 градусів.
  2. Прикладаємо цей плінтус до потрібного кутку. Проводимо лінію олівцем по межі стику плінтуса зі стіною.
  3. Робимо аналогічну позначку на другий стіні, яка утворює кут.
  4. Точка перетину ліній на стіні є однією з меж зрізу на плінтусі. Переносимо мітку на кожен з плінтусів, які утворюють кут.
  5. Робимо косий зріз від нашої мітки до краю плінтуса з протилежного боку. На цьому етапі варто бути гранично точним.

Якщо при стикуванні деталі прилягають один до одного недостатньо, потрібна більш ретельна підгонка. Її можна здійснити підрізаючи плінтус канцелярським ножем, також можна обробити краї наждачним папером.

Якщо у Вас не виходить підігнати стик ідеально, не варто переживати. Щілини можна заповнити герметиком або шпаклівкою.

Ми докладно описали, як різати кути стельових плінтусів, про їх поклейки читайте в статті «Як клеїти потолчние плінтуса». Важливо робити все акуратно і уважно, тоді не виникне ніяких проблем. Успіхів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *