Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі

 

Психология цвета в интерьере

Колір є однією з найважливіших характеристик всього того, що вловлює людське око, тому так необхідно, з особливою увагою, підходити до нього оформляючи інтер’єр, підбираючи дизайн для свого житла. Це допоможе відчувати себе вдома не тільки комфортно, але і дасть можливість оформити квартиру відповідно до вашого смаку.

Колір може впливати на стан багатьох систем організму і змінювати їх, це було помічено вченими і стало з успіхом використовуватися в лікуванні. Напевно, всі помічали, що в залежності від кольору приміщення змінюється і наш настрій, ось тому необхідно до підбору кольорової гами підходити особливо ретельно. Від того як буде діяти на вас колірний фон приміщення і буде залежати ваш душевний стан.

Звичайно, вибираючи колір потрібно враховувати особисті уподобання, але при цьому не варто забувати про закономірності, які були помічені вченими.

Тут вам допоможуть знання про гармонійне поєднання кольорів, про переваги кольору, для певного виду кімнати. Це дозволить зробити житло більш затишним і комфортним, де ви зможете повноцінно відпочивати і заповнювати витрачену енергію.

Чітко розподіливши призначення кімнат, можна практично точно визначитися з кольором інтер’єру. Для дитячої краще підбирати спокійні і ніжні тони світлих відтінків.

Жовтий колір допоможе коригувати увагу дитини, підвищувати його творчий потенціал, а червоні відтінки зроблять його більш діяльним і рухомим, але будуть заважати швидкому засипанню і спокійному сну.

Contents

Правила та проблеми

Умовно всі кольори поділяють на холодну гаму і теплу, але грань ця ледве помітна. До найхолоднішим тонам можна віднести блакитний колір, який завжди асоціюється з льодом, а найбільш теплим — можна вважати помаранчевий, який нагадує про сонце.

Колірна палітра може перетворювати приміщення, але може і зіпсувати. Але тут не все так просто, адже колірні відтінки плавно переходять від холодних до теплих, можуть візуально видозмінювати простір, але і тут потрібно відповідати певним принципам.

Є кілька основних правил, якими не варто нехтувати, вибираючи колірну гамму для житла. Якщо приміщення велике, то додати затишку допоможуть теплі відтінки в інтер’єрі, вони ж наповнять приміщення світлом і додадуть гарного настрою.

Щоб візуально розширити простір невеликої кімнати необхідно вибирати холодні світлі відтінки, для оформлення інтер’єру. При виборі кольору для кухні, не варто забувати про те, що є кольори, які підвищують апетит, і навпаки. Спальня, при виборі кольору вимагає особливого підходу, адже це місце, де ви відпочиваєте від всіх проблем і турбот.

Докази вчених

Якщо ви молоді й енергійні, то ваша спальня повинна бути в романтичних тонах. На вибір кольору впливають багато факторів, які потрібно врахувати і нічого не забути, тоді ваше житло буде приносити вам радість і позитивні емоції.

Крім загальних факторів, на вибір кольору можуть впливати модні тенденції, які змінюються щорічно. Також дизайнери створили таблицю з підбору поєднань кольорів, але не варто керуватися тільки рекомендаціями, потрібно враховувати і власні уподобання. Поняття правильне поєднання кольорів не існує, є тільки вдале, яке підходить для конкретного приміщення і певної сім’ї.

У цій статті знайдеться маса корисної інформації для тих, хто задається популярним питанням: як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі?

Кольори в інтер’єрі є дуже важливою умовою комфорту і затишку, більш того вчені довели, що кольори можуть впливати на психічний стан людини, на його апетит і здоров’я.

Будь-дизайн інтер’єру починається саме з вибору відповідних відтінків на свій смак, задаючи приміщенню настрій. Поєднувати кольори в інтер’єрі можна абсолютно різні: холодні, теплі, пастельні і контрастні, головне робити це правильно.

Один колір або палітра?

Для досягнення гармонії житла потрібно комбінувати кольори в інтер’єрі, але так, щоб він не викликав нудьги і одноманітності. Ваш смак буде визначальним, при підборі кольору, але існують певні типи підбору. Можна вибирати колірну гамму по однотонному типу, гармонійному або на контрастах.

Перший тип буде найпростіший, адже тут колірна гамма знаходиться в діапазоні одного кольору, але коливається від більш темних відтінків до більш світлим тонам. Дизайн, оформлений за таким типом можна зробити яскравіше, за рахунок акцентів іншого кольору, але так, щоб вони не вибивалися із загального стилю.

Це можуть бути невеликі вкраплення, у вигляді аксесуарів або деталей інтер’єру. Для гармонійного типу характерним буде поєднання родинних відтінків, які будуть гармоніювати між собою, але їх не можна віднести до контрастних кольорів. Цей тип підбору дасть великий простір для творчості.

Найголовніше, щоб основний колір, який домінує в інтер’єрі, був якомога ближче до чистого кольору. Також, використовуючи такий тип оформлення, не можна забувати, що отримати гармонійно оформлене простір можна лише в тому випадку, якщо кількість використовуваних відтінків не перевищуватиме п’ять, а всі маленькі деталі вибирати яскравого кольору, що додасть інтер’єру ошатний і неповторний вигляд.

Ось деякі вдалі поєднання для оформлення інтер’єрів. Непогане поєднання для червоного даватимуть рожевий і фіолетовий, а також помаранчевий і яєчно-жовтий: для зеленого — це лайм і салатовий, колір морської хвилі і синій. Для кожного кольору є своя палітра, яка буде давати відмінний результат. Якщо говорити про контрастний типі, то тут упор потрібно робити на грі контрастів.

Такий тип відмінно виглядатиме при оформленні яскравого і оригінального інтер’єру.

Найголовніше дотримуватися тих кольорів, які будуть антиподами для основного кольору. Кожному кольору відповідає контрастний відтінок: червоний — зелений, лайм — фіолетовий, жовтий — бузковий і так далі.

Кожен колір наділяють певними асоціаціями, тому правильним буде розібрати основні кольори окремо.

Як підібрати кольори для інтер’єру?

Цвета в интерьере

Кольори в інтер’єрі володіють багатьма здібностями, основною з яких є створення затишку і сприятливою для людини атмосфери. Але так само колірна гамма в приміщенні здатна розширити або ж звузити простір.

Саме тому варто відповідально поставитися до вибору квітів для інтер’єру та їх поєднанню. У цьому відмінним помічником стане таблиця поєднання кольорів в інтер’єрі, де лініями з’єднані відмінно поєднуються кольору.

Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі?

Багато хто задається питанням про те, як же користуватися таблицею поєднання кольорів в інтер’єрі? Іноді це складно і не зовсім зручно. Нижче представлені таблиці поєднання кольорів в доступному і зрозумілому вигляді, де розписані всі популярні відтінки.

Трендовий колір — основний, далі йдуть відповідні до нього кольору, які можна сміливо комбінувати.

Акцентував колір додасть інтер’єру яскравості і креативності.

Як поєднуються кольори в інтер’єрі?

Загальна поєднання кольорів представлено на таблицях вище, тепер настав час поговорити про найпопулярніші кольорах і про те, як їх правильно поєднувати в інтер’єрі.

Білий колір ідеально поєднується з будь-яким кольором, так що його можна сміливо приплітати до будь-якої колірної гамі інтер’єру.

Який колір поєднується з сірим?

Сірий колір відрізняється багатством відтінком. Багато хто помилково вважає його бляклим і нудним, адже на фото нижче можна побачити, як благородно виглядає інтер’єр в сірому кольорі, особливо в поєднанні з вкрапленнями яскравих кольорів.

То який же колір підходить до сірого в інтер’єрі?

Відповідь проста — будь-який, але найбільш часто використовуваними можна назвати наступні кольори:

 • Блакитний
 • Рожевий
 • Коричневий і бежевий
 • Жовтий
 • Червоний
 • Чорний
 • Синій
 • Бузковий

Універсальність сірого кольору і його безлічі відтінків дають можливість здійснити будь-яку яскраву і креативну дизайнерську задумку. Більш того, сірий колір трохи приглушує яскраві і кислотні кольори, так що за допомогою даного кольору можна легко відкоригувати занадто строкату кімнату.

Який колір поєднується з коричневим в інтер’єрі?

Коричневий колір в інтер’єрі потрібно обов’язково розбавляти більш світлими відтінками, щоб не виникало відчуття похмурості. Коричневий зі своїми прекрасними відтінками (кориця, шоколад, кава, карамель, верблюжий) виглядає дуже благородно і надає тепла і затишку приміщенню, символізуючи надійність, відданість і стабільність.

Основними гармонують з коричневим кольорами можна назвати наступні:

 • Золотистий
 • Сірий
 • Рожевий
 • Жовтий
 • Бежевий
 • Бардовий і червоний
 • М’ятний і пастельно-блакитний

Який колір поєднується з бежевим в інтер’єрі?

Бежевий колір є одночасно і холодним і теплим відтінком, чому і завдячує своєю універсальністю. Холодні нотки даний колір придбав від білого, а теплі від золотисто-коричневого. Цей світлий колір робить інтер’єр світлим і спокійним, додаючи домашнього затишку за рахунок природності відтінку.

То який же колір підходить до бежевому? Бежевий відмінно поєднується з багатьма відтінками, серед яких можна виділити наступні:

 • Коричневий з усіма його відтінками
 • Золотий і бронзовий
 • Жовтий
 • Пастельний і яскравий блакитний
 • Зелений і оливковий
 • Бузковий
 • Червоний
 • Бірюзовий і м’ятний

Який колір поєднується з персиковим в інтер’єрі?

Персиковий колір являє собою м’яке і ніжне поєднання жовтого і рожевого відтінків. Даний колір надає приміщенню затишку, тепла, спокою і захищеності. Насичений колір персика приносить в будинок святковий настрій, а приглушений і пастельний персик заспокоює і утихомирює.

Холоднішим інтер’єр можна зробити поєднуючи блідо персиковий зі світло-рожевими відтінками, а теплим кімнату зробить персиковий з помаранчевим. Наступні кольору можна назвати найбільш підходящими до персикового в інтер’єрі:

 • Коричневий з усіма його теплими і холодними відтінками
 • Бежевий і жовтий
 • Рожевий
 • Помаранчевий
 • Бірюзовий і м’ятний
 • Синій і блакитний
 • Фіолетовий і бузковий
 • Зелений

Який колір поєднується з помаранчевим в інтер’єрі?

Помаранчевий колір відноситься до найяскравішим і теплих кольорів в інтер’єрі. Навіть поєднуючи його з іншими квітами, він не втратить своєї соковитості і тепла. Помаранчевий колір заряджає енергією і відмінно бадьорить, так що ідеальним варіантом стане виконання кухні саме в помаранчевих тонах, адже кожне бадьорий ранок починається саме з цієї кімнати.

Найвдалішим поєднанням оранжевого є його поєднання з білим.

Така комбінація буде самої сонячної і енергійною, більш того таке рішення квітів допоможе розширити приміщення, що вигідно для кухні та ванної.

Помаранчевим кольором можна акцентувати увагу на деяких дрібних предметах декору.

Наприклад можна поставити помаранчевий пуф, від чого кімната буде виглядати яскравіше і веселіше.

Добре поєднуються з променистим помаранчевим кольором в інтер’єрі такі відтінки:

 • Сірий
 • Коричневий з усіма своїми відтінками
 • Білий
 • Червоний і вишневий
 • Синій і пастельний блакитний
 • Ніжні відтінки зеленого
 • Жовтий
 • М’ятний і бірюзовий

Який колір поєднується з фіолетовим в інтер’єрі?

Фіолетовий — холодний колір мудрості і спокою, який володіє легкими містичними нотками. Так само вченими доведено, що фіолетовий колір має здатність заспокоювати і утихомирювати.

Фіолетовий колір має безліч відтінків, найпопулярнішими з яких є містичний темно-фіолетовий і ніжний ліловий.

Фіолетовий колір надає приміщенню благородного і розкішного вигляду, відмінно поєднуючись з наступними кольорами:

 • Білий
 • Золотий
 • Чорний
 • Червоний
 • Бірюзовий і м’ятний
 • Малиновий
 • Синій і блакитний
 • Бежевий і помаранчевий
 • Натурально жовтий (колір яєчного жовтка)
 • Світло зелений

Який колір поєднується із зеленим в інтер’єрі?

Зелений колір підходить абсолютно будь-якій кімнаті і символізує мир. Всі теплі і холодні відтінки зеленого несуть з собою гарний настрій, відчуття комфорту й умиротворення.

Зелений колір відрізняється багатством відтінків і саме тому вважається найскладнішим в комбінуванні квітів.

Найкращим рішенням буде комбінувати самі відтінки веселого зеленого кольору. Так наприклад до основного смарагдового можна додати фісташковий і лайм, що розбавить холодний колір коштовного каменя.

Найбільш придатними до зеленого вважаються наступні кольори:

 • Білий
 • Чорний і коричневий
 • Жовтий
 • Помаранчевий
 • Золотий і бронзовий
 • Червоний і бордовий
 • Синій і блакитний
 • Бірюзовий і м’ятний
 • Сірий

Який колір поєднується з бузковим в інтер’єрі?

Бузковий колір відрізняється колосальною ніжністю і легкістю і найчастіше доводиться до душі тонким і творчим натурам. За допомогою бузкового кольору можна створити таємничий і містичний інтер’єр в холодних тонах.Такое оточення сильно розслабляє і занурює розум в якийсь транс, через що багато цураються цього кольору.

Найчастіше бузковий використовують в пастельних тонах, які виглядають вражаюче ніжно, що видно.

Так до найкращим бузковому квітам відносять такі:

 • Сірий і сріблястий
 • Білий
 • Чорний і коричневий
 • Бежевий і жовтий
 • Золотистий і морквяний
 • Синій і небесно-блакитний
 • Бірюзовий і м’ятний
 • Темно фіолетовий
 • Фуксія
 • Ніжні відтінки зеленого

Який колір поєднується з блакитним в інтер’єрі?

Блакитний колір використовується для створення ніжного, легкого і повітряного інтер’єру в холодних кольорах. Навіть в поєднанні з теплими кольорами кімната в блакитному кольорі не втратить прохолодною нотки і свіжості.

Дуже популярно поєднання блакитного і білого кольору. Така комбінація відмінно розширює простір і робить кімнату надзвичайно світлою і ніжною. Найчастіше даний колір застосовують у ванних кімнатах.

Щоб не втратити легкість біло-блакитного поєднання не варто додавати акцентують яскраві кольори, особливо теплі.

Гармонують з блакитним можна назвати наступні кольори:

 • Білий
 • Жовтий коричневий і бежевий
 • Зелений і бірюзовий
 • Синій і м’ятний
 • Помаранчевий
 • Малиновий і бузковий
 • Рожевий

Як підібрати колір штор до інтер’єру?

Гармония цветов в интерьере

Вибір кольору штор має велике значення для інтер’єру. За допомогою даного атрибута можна розширити або звузити простір, можна позбутися від зайвих сонячних променів або ж додати кімнаті сяйва.

Яскраві і теплі кольори допомагають додати світла, в той час як холодні тони штор зроблю кімнату більш спокійною і затемненій.

З чим поєднувати штори в інтер’єрі?

Строгих правил і обмежень з приводу вибору штор немає. Вони можуть зовсім ні з чим не поєднуватися або де навпаки повністю зливатися з інтер’єром.

Поради, представлені нижче, допоможуть Вам визначитися з вибором кольору штор під інтер’єр.

 • Економна добірка обіцяє вибирати колір штор під забарвлення меблів. Адже змінити інтер’єр в квартирі можна не вдаючись до обробки стін. Можна просто змінити меблі і штори і вуаля — нове інтер’єрне рішення готове.
 • Штори під колір стін іноді можуть зливатися з фоном. Тут під монотонні стіни краще вибрати штори з орнаментом, а під візерункові стіни краще підібрати штори без малюнка, хоча це правило працює не завжди.
 • Актуальний варіант добірки кольору штор говорить, що можна підігнати забарвлення фіранок під колір найбільшого предмета в інтер’єрі кімнати. Так, наприклад, можна поєднувати колір штор в спальні з кольором покривала на ліжка.
 • Нейтральна добірка кольору штор (пісочний, бежевий, кремовий) завжди буде актуальна, тим більше якщо інтер’єр розробляється самостійно.
 • Колірна зв’язка — прийом, де перегукується орнамент на монотонних шторах з іншими елементами декору.
 • Вікно на першому плані. Такий варіант оформлення кімнати передбачає акцентувати увагу на вікні і шторах, тут вибирати варто яскраві і не однотонні фіранки.
 • Монохромне оформлення. Тут штори повинні бути максимально близькими по тону до кольору кімнати. Не обов’язково вибирати колір повністю зливається зі стінами, можна взяти інший відтінок одного і того ж кольору або ж внести трохи орнаменту.

Поради та рекомендації

 • Стиль мінімалізму в кімнаті завжди можна розбавить шторами в квіточку, але головне не переборщити.
 • Маленькі приміщення варто обладнати малими шторами з мінімальною кількістю орнаменту і малюнка.
 • Складні фактурні гардини актуальні тільки для великих кімнат.
 • Чим яскравіше колір стін, тим спокійніше повинні бути штори.
 • Гра на контрасті зробить кімнату цікавою. Наприклад, коричневим стін підійдуть бежеві штори.
 • Чим простіше і менше штора, тим дорожче повинна виглядати тканину, з якої вона пошита.

Як вибрати колір підлоги в квартирі?

Цвет в доме

Від вибору кольору підлоги залежить дуже багато, адже гра кольорів і світла може спотворювати різні відтінки і робити кімнату візуально більше або менше, темніше або світліше.

Нижче представлені кілька варіантів кольорів статі з докладним описом всіх послуг тим чи іншим відтінком ефектів.

 • Пол білого кольору додасть кімнаті яскравості і символізує лаконічність і чистоту. Найчастіше підлогові покриття такого кольору використовують в маленьких і темних приміщення в стилі мінімалізму.
 • Сіра підлога робить кімнату спокійною і благородної, але його потрібно дуже акуратно поєднувати з іншими квітами в інтер’єрі. Важливо пам’ятати, що найкраще сірий підлогу поєднується з чорним і білим інтер’єром, а так само з жовтим.
 • Жовтий і бежевий підлогу в інтер’єрі додасть кімнаті тепла і затишку. Це самий універсальний колір підлоги, який поєднується з будь-яким типом інтер’єру.
 • Помаранчевий і червоний підлогу робить кімнату яскравою і теплою, але важливо пам’ятати, що такий колір сильно відбивається і передається іншим поверхням в кімнаті. Тому варто витримати теплу тональність в інтер’єрі всієї кімнати.
 • Коричневий підлогу втілює впевненість, стабільність і захищеність. Єдиним мінусом підлогового покриття такого кольору є поглинання великої кількості кольору. А в загальному, така підлога універсальний для будь-якого інтер’єру, особливо в стилі кантрі.
 • Чорна підлога в інтер’єрі створює ауру багатства і містичності. Його потрібно застосовувати дуже акуратно, особливо в поєднанні з яскравими квітами. Чорна підлога найчастіше застосовується в сучасних інтер’єрах і дуже рідко в класичних.

Як підібрати колір ламінату до інтер’єру?

Ламінат має широку кольорову гаму і відрізняється малюнком. Можна вибрати дошку, яка виглядає як дерево, а можна зробити кам’яну підлогу, використовуючи дошки з таким малюнком.

Підлогове покриття з ламінату може виглядати дуже строго і благородно, а може надати приміщенню грайливого стилю кантрі. Нижче представлені кілька варіантів ламінату з описом всіх надають їм ефектів на Вашу квартиру мрії.

 • Білий і сірий ламінат найчастіше використовується в квартирах, де переважає стиль мінімалізму або прованс. Тут переважає сільська простота, яка відмінно доповниться покриттям підлоги у вигляді дошки ламінату.
 • Ламінат кольору світлого дерева відмінно підходить кімнатах, де вікна виходять на північ. Така обробка підлоги додасть кімнаті тепла і спокою, підходячи будь-якого типу інтер’єру.
 • Коричневий і червоний ламінат надає кімнаті тепла і відмінно підходить інтер’єрів в осінній гамі. Але важливо, щоб кімната рясно висвітлювалася, адже темні підлоги відбирають світло. Дуже актуальні такі кольори статі в стилях готика і бароко.
 • Чорний ламінат надає кімнаті магічної загадковості. Щоб таке покриття не дуже поглинало колір його найчастіше комбінують з білими стінами. Стилі мінімалізм, хай тек і модерн просто немислимі без подібних розкішних і елегантних контрастів. Глянцевий чорний ламінат запобіжить сильне поглинання світла, але додасть кімнаті шарму і розкоші.

Як вибрати колір дверей в квартирі?

Сочетание цветов в интерьере гостиной

Внутрішні двері повинні розмежовувати міжкімнатні простір, і робити це вони повинні гармонійно. Дуже складне питання про вибір кольору дверей, якщо всі кімнати виконані в різних кольорах, але для всіх проблем можна знайти рішення, які перераховані нижче.

 • Нейтральна двері природного кольору дерева підійде під будь-який інтер’єр і не порушить цілісності ні коридору, ні окремих кімнат.
 • Білі двері відмінно підійде для сучасного інтер’єру, адже білий колір поєднується з будь-якими комбінаціями кольорів. Так само такі двері є універсальною для будь-якого ремонту.
 • Темні або світлі двері холодних відтінків відмінно доповнять стиль мінімалізму в сучасних інтер’єрах.
 • Двері кольору темного дерева відмінно виглядають в сучасних інтер’єрах і вносять в квартиру модний контраст і соковитість.
 • Штучно зістарені білі двері відмінно підійдуть для оформлених в стилі кантрі і прованс квартир.
 • Вибір дверей під колір підлоги — спірне питання. Добре якщо у всій квартирі підлоги однакові, а якщо ні? завжди можна знайти загальне оптимальне рішення, наприклад, двері на кілька тонів світліше. Так само можна оформити дверний проріз таким же кольором, як і плінтуса, що дасть ефект цілісності.
 • Вибір кольору двері під колір меблів. Можна легко змусити двері перегукуватися ні з підлогою і стінами, а з меблями. наприклад, якщо в кімнаті темні меблі, то на тлі світлих стін можна спокійно встановлювати темні двері.
 • Двері під колір стін. Таким рішенням можна обійтися, якщо в будинку меблі та підлога все різного кольору, а ось стіни виконані в одному тоні.

Поради та рекомендації

 • Двері не обов’язково повинні збігатися за кольором з підлогою і стінами.
 • Можна вибрати двері будь-якого кольору, але підтримати її лиштвами і плінтусами.
 • Можна встановити в будь-якому інтер’єрі двері і вікна однакового кольору і не намагатися пов’язати воєдино абсолютно різні кольори кожної з кімнат.
 • Двері можуть бути будь-якої фактури і кольору, вона не повинна обов’язково ідеально підходити інтер’єру. Немає нічого страшного в тому, що двері будуть злегка виділятися.

Як підібрати колір дивана до інтер’єру?

Лиловый цвет дивана в интерьере

Диван — король вітальні, адже саме на нього падає найбільше уваги і саме він є найбільшим предметом в цій кімнаті.

Вибір кольору дивана — відповідальний процес, розібратися в якому допоможуть перераховані нижче поради.

 • Монохромний варіант. такий план дій передбачає поставити в монотонної вітальні такий же монотонний диван, який підходить під колір стін і меблів, але трохи відрізняється відтінком.
 • Нейтральний диван. Якщо стіни пофарбовані в спокійні відтінки типу бежевого, сірого або кремового кольору, то відмінним варіантом стане поставити диван в такому ж спокійному тоні, тільки одним. Наприклад, бежеві стіни з сірим диваном.
 • Нейтральний диван в кольоровому інтер’єрі. В оточенні досить яскравих стін можна розмістити диван дуже спокійного кольору, наприклад, бежевого або сірого. Таким чином можна витримати баланс і не перенаситити кімнату квітами.
 • Кольоровий диван в нейтральному інтер’єрі дозволить створити єдине яскраве пляма в кімнаті, що дуже популярно в стилі модерн. Наприклад, в бежевій кімнаті відмінно виглядатиме червоний, рожевий або зелений диван.
 • Яскравий диван в яскравому інтер’єрі. Таке рішення виглядає дуже соковито і несподівано. Наприклад на тлі синіх стін може стояти жовтий або червоний диван, що зробить кімнату неймовірно барвистою і позитивною.

Колір дивана можна підтримати іншими предметами інтер’єру: світильниками, пуфами, горщиками для квітів або вазами.

Кілька порад за підсумками бесіди про сполучення квітів в інтер’єрі

 • Не намагайтеся відразу продумати дизайн до дрібниць. Насамперед визначтеся з основним поєднанням (базовий колір + один або два додаткових). Все, що може стати доповненням — цілком може «здогадатися» до закінчення оформлення кімнати.
 • Чи не «винаходить велосипед». Користуйтеся порадами експертів в підборі квітів для вашого житла. Журнали, каталоги, колірні таблиці допоможуть зробити правильний вибір.
 • Вибирайте в якості базових квітів ті, які вам приємні і звичні. Експериментувати краще з деталями. Адже змінити колір стін або поміняти меблі складніше, ніж замінити дрібні деталі інтер’єру.

Висновок

Вибір кольору для кімнат — це одна з найскладніших частин під час ремонту. Пофарбувати легко, а от потім переробити, не так то просто. Рухати меблі, бруднити новий паркет і вікна. Найкраще з кольором визначитися заздалегідь і бажано ще до ремонту, щоб не псувати нерви і не кидатися в крайнощі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *