Як підібрати шпалери в передпокій. Створюємо перше враження

Обои в прихожую

Передпокій — це кімната, з якої починаються всі квартири або будинку. Від дизайну цього приміщення залежить перше враження від житла. У цій статті ми розповімо, які шпалери краще підійдуть для передпокою.

Враховуємо особливості приміщення

Так як коридор розташовується, безпосередньо, перед входом в інші житлові кімнати, то вся грязь і пил з вулиць осідає, в першу в ньому. Тому, при виборі шпалер в передпокій, перш за все, необхідно враховувати специфіку даного приміщення. Найкраще для таких приміщень підійдуть миються, вінілові, рідкі шпалери, шпалери під фарбування або ж шпалери з натуральних матеріалів (пробкові, бамбукові і ін.).

Миються

Миються — це паперові шпалери, які покриті ламинирующей плівкою, яку можна витирати вологою губкою. Такі шпалери відрізняються ступенем водостійкості: одні можна мити тільки вологою губкою, інші — будь-якими засобами, що чистять, а треті — навіть грубою щіткою. Зазвичай, на етикетці рулону шпалер зазначено, до якого типу вони належать.

Вінілові шпалери

Такий вид шпалер для передпокою буде досить довговічним, зносостійким і практичним. Вінілові шпалери можна легко мити водою, а також за допомогою щітки.

Слід зазначити, що шпалери такого типу можуть бути як повітронепроникними, так і «дихаючими». При цьому, і в тому, і в іншому випадку вологу вони не пропускають.

Найважливішими моментами при виборі вінілових шпалер є правильні підготовка поверхні і дотримання правил наклеювання.

Рідкі шпалери

Рідкі шпалери — це ще один варіант простих в експлуатації шпалер. Якщо після нанесення розкрити такі шпалери лаком, то надалі їх з легкістю можна буде чистити вологою губкою. Ще однією перевагою рідких шпалер є їх здатність приховувати дефекти і нерівності стін.

Шпалери під фарбування

Шпалер під фарбування існує кілька видів: паперові, флізелінові і склошпалери. Такі шпалери можуть мати різну фактуру і розміри, але частіше за все вони не мають будь-яких малюнків на поверхні. Важливою перевагою шпалер під фарбування (крім можливості їх легкої чистки) можна вважати можливість приховати за їх допомогою нерівності поверхні стін.

Натуральні шпалери

Якщо хочете, щоб у Вашої прихожей були екологічні чисті шпалери, радимо звернути увагу на шпалери з натуральних матеріалів. Такі шпалери не викликають алергії, мають довгий термін служби, а також дуже легко чистяться і не притягують пил. Головним недоліком натуральних шпалер є їх висока ціна.

Вибір колірної гами

Коли Ви визначилися з типом шпалер для передпокою, можна приступати до вибору колірної гами. Природно, в цій статті ми не будемо нав’язувати Вам певні кольори, а просто дамо кілька порад щодо їх вибору.

Враховуємо розмір і освітленість приміщення

При виборі шпалер в передпокій слід звертати увагу на два аспекти — розмір кімнати і її освітленість.

Пам’ятайте, що світлі відтінки візуально збільшують простір кімнати і створюють додаткове освітлення. Але в той же час, такі шпалери, в силу особливостей передпокої, швидко набувають неохайного вигляду.

Що стосується темних кольорів шпалер, то вони, звичайно, більш практичні. Проте, у таких квітів теж є свій недолік — вони крадуть простір, тому вибирати їх можна тільки, якщо площа Вашої прихожей досить велика.

При виборі яскравих відтінків враховуйте той факт, що вони мають властивість поглинати світло.

Оптимальний варіант

Радимо Вам комбінувати кольори шпалер. Наприклад, можна вибрати світлі шпалери з темним малюнком. В якості ще одного варіанту оформлення можемо запропонувати Вам поєднати горизонтально два відтінку шпалер: темний колір — внизу, світлий — вгорі.

Не варто також забувати про фотошпалери. За рахунок великого панорамного малюнка такі шпалери допоможуть Вам збільшити розміри приміщення і не будуть виглядати буденно.

Кілька корисних порад

Існує кілька правил, щоб визначити колірну гамму, яка підходить саме Вам:

Для вузької і маленькому передпокої вибирайте теплі квіткові відтінки або світлі шпалери з контрастним малюнком
Для передпокою з невеликою площею підійдуть шпалери холодний відтінків, оскільки вони «збільшують» кімнату
Щоб надати передпокої затишку, вибирайте шпалери насичених відтінків
Не вибирайте гладкі шпалери, щоб з’явилися плями відразу ж не впадали в очі
Якщо в стіни передпокою сильно витягнуті, Вам підійдуть шпалери двох видів (частина поверхні стін обклеюється одним видом, частина — іншим). Але при цьому варто вибирати шпалери близьких відтінків.

Вибір малюнка шпалер

Не менш важливим моментів при виборі шпалер в передпокій є їх малюнок, так як він може і прикрасити, і зіпсувати Ваш інтер’єр. При виборі малюнка для шпалер зверніть увагу на такі моменти:

Дрібні візерунки на шпалерах візуально збільшують приміщення, а великі — навпаки;
Чіткі геометричні малюнки можна вибирати тільки, якщо Ваші стіни ідеально рівні;
Якщо у Вас в передпокої низькі стелі, можете сміливо вибирати шпалери з вертикальною смугою, вони візуально витягнуть стіни;
Якщо вибираєте шпалери з горизонтальними смугами, пам’ятайте, чим ширше смуга, тим помітніше «опускається» Ваш стеля
Затишку передпокої можуть надати шпалери, малюнок яких імітує камінь, дерево, тканину, шкіру, плитку або декоративну штукатурку

Висновок

Сподіваємося наша стаття допоможе Вам при виборі шпалер в передпокій і отриманий інтер’єр буде Вас радувати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *