Оздоблення передпокою декоративною штукатуркою

Декоративная штукатурка в доме

Сьогодні виробники пропонують таку декоративну штукатурку, яка відмінно підійде для передпокою.

Коридор є в кожному приміщенні і виконує досить важливу функцію для квартири — служить своєрідним «фільтром» від вулиці.

Декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка в передпокої повинна:

 • Добре відмиватися від бруду і пилу
 • Бути міцної
 • Поєднуватися із загальною стилістикою квартири
 • Бути чи не занадто маркою, інакше доведеться дуже часто чистити стіни

За всіма цими якостями добре підходить фасадна штукатурка.

Щоб зробити стіни кольоровими, рекомендується не фарбувати штукатурку, а додавати фарбу в розчин, це актуально, якщо вам потрібно пофарбувати всю поверхню штукатурки.

Переваги і недоліки

Очевидний плюс декоративної штукатурки в передпокої можна помітити навіть на фото — даний матеріал виглядає красиво і унікально завдяки різним ефектам (під бетон, мармур). Також даний вид обробки стін добре чиститься і є досить міцним.

Мабуть, єдиний недолік декоративної штукатурки — її дорожнеча щодо альтернативних варіантів оздоблення стін (шпалери, фарба, панелі).

Оздоблення

Оздоблення стін у всіх кімнатах квартири однакова, як обробити стіни декоративною штукатуркою докладно описано в нашій статті Нанесення декоративної штукатурки.

Будь-житловий будинок починається з передпокою. Це приміщення, яке видно відразу ж переступаючи поріг, місце, де зустрічають і проводжають друзів і близьких.

Тому дуже важливо уважно вибирати не тільки матеріали, але і стиль обробки прихожей, щоб її інтер’єр виглядав красиво, затишно і гармонійно вписувався в загальний оформлення будинку.

Також варто відзначити, що на підлозі передпокою дуже часто залишаються бруд, пісок і земля, принесена на підошві взуття. Тому все оздоблювальні матеріали для прихожей повинні відповідати високим вимогам зносостійкості, стійкості до стирання і хорошому сприйняття до частого вологого прибирання.

Який оздоблювальний матеріал зробить передпокій не тільки красивою з оформлення, але і функціональної і практичної в експлуатації?

Використання декоративної штукатурки допоможе швидко, без особливих труднощів провести оздоблювальні роботи, і облаштувати передпокій своєї мрії.

Якою має бути штукатурка

Всі компоненти якісного матеріалу повинні бути тільки натуральними і екологічно безпечними. В основному декоративна штукатурка містить в собі крихту мармуру, частки різних мінералів, зокрема граніту. Консистенція готової суміші повинна володіти високими показниками в’язкості.

Поверхня, отриманий після покриття стін передпокою штукатуркою, відрізняється високими показниками міцності і довговічності.

Декоративна штукатурка для інтер’єру передпокою відрізняється різноманітністю фактур, чим більше частки мінералів міститися в суміші, тим цікавіше може вийти обробка стін. Для того щоб домогтися, бархатистою майже прозорої фактури варто вибирати штукатурну суміш з вмістом дуже дрібного річкового піску.

На сьогоднішній день вибір декоративних матеріалів для обробки прихожей надзвичайно широкий. Кожен зможе підібрати для себе найкращий варіант для індивідуального проекту. Найбільш поширеними варіантами декоративної штукатурки є суміші, які в застиглому вигляді імітують природний камінь, деревину, пісок. Також набирають популярність штукатурки, фактура яких імітує шкіру рептилій або тканину.

Використовуючи віск можна домогтися додаткового декоративного ефекту на вже готової оштукатурених поверхонь. Властивості воску як матеріалу для фінішної обробки багато в чому схожі з особливостями акрилу. Обидва ці матеріали прекрасно наносяться на камінь, бетон або дерево, добре підкреслюючи їх структуру.

Види штукатурки

Залежно від отриманого рельєфу штукатурні суміші можна розділити на наступні види: структурну, фактурну, венеціанську.

Структурна штукатурка дозволяє створити цікавий рельєф за рахунок вкраплення різних за розмірами частинок. Суміш для роботи неоднорідна за своєю структурою. Наносячи її на стіну певними рухами, створюється потрібна по малюнку фактура. Штукатурні суміші з вкрапленнями великих часток мінералів використовують в основному для обробки фасадів. Суміші з дрібними частинками добре підходять для оздоблювальних робіт в передпокої.

Фактурна штукатурка дозволяє створити рельєф і колір на стіні за допомогою змішування різних відтінків і використання спеціальних інструментів.

Для роботи з нею використовують різноманітні валики, штампи та аплікатори, які дозволяють надати штукатурці малюнок деревини, кам’яної кладки, шкіри рептилій, бетону або піску. Також при змішуванні різних відтінків можна досягти дуже цікаву гру світла.

Венеціанська штукатурна суміш після копіткої роботи нанесення численних шарів дозволяє створити дивно красиву за своїм зовнішнім виглядом поверхню. Оштукатурена стіна може мати матову або глянсову поверхню. Щоб домогтися бажаного ефекту майстер наносить штукатурну суміш шарами, вичікуючи при цьому висихання кожного з них.

Загальна кількість укладених шарів може досягати дванадцять штук.

Завдяки тому, що венеціанська штукатурка містить в собі дуже дрібну мармурову або оніксова пил, накладання матеріалу шарами дозволяє отримати на поверхні дивовижну візуальну ілюзію глибини, побачити яку можна тільки в натуральному камені. Додатковим шаром на стіну наноситися віск, який не тільки захищає обробку, але і надає лиск.

Структурна фарба і флоки

Декоративна структурна фарба являє собою багатобарвну суміш фарб, які містять в собі спеціальні мікрогранули. Вони лопаються на пофарбованій стіні створюючи, цікавлюся поверхню з різнокольорових точок.

Флоки — це декоративні лусочки, виконані з акрилу. Вони наносяться на стіну за допомогою спеціального клею, а також їх можна змішати з фарбою і нанести за допомогою фарбопульта. Після висихання декоративного шару, стіну обов’язково обробляють спеціальними захисними складами.

Комбінування оздоблювальних матеріалів

Як правило, фактурна декоративна штукатурка застосовується в обробці нижній частині стіни. Саме ця частина поверхні найбільше піддається різним забрудненнями і механічних впливів. Верхню частину стіни, добре доповнять шпалери і фарба. Таким же чином можуть бути оброблені колони або простінки передпокої.

Фактурна штукатурка сама по собі дуже красивий обробний матеріал.

Якщо стіну розділити багетом або декоративним плінтусом, і поверхня заповнити декоративної штукатурної сумішшю, можна дуже легко домогтися візуального ефекту обробки стіни в передпокої мармуром, малахітом, гранітом і інших цінних мінералом.

Поєднуючи в єдиному просторі кілька видів декоративної штукатурки в інтер’єрі прихожей можна створити ціле панно. Такий прийом дуже часто використовується в оздобленні стін просторого холу.

Переваги декоративних штукатурок

Декоративна штукатурка відрізняється наступними перевагами:

 1. Краса і дивовижна здатність імітувати різні природні матеріали.
 2. Практичність у застосуванні і довговічність експлуатації.
 3. Простота в прибиранні.
 4. Абсолютно негорючий матеріал.
 5. Не міняє свій колір структуру і форму з часом, не вбирає сторонні запахи.
 6. Добре наноситися на будь-які поверхні.
 7. Деякі види декоративної штукатурки відмінно приховують нерівності і дефекти на стіні.
 8. Зіпсований ділянку штукатурки можна відновити, не змінюючи при цьому всю поверхню.
 9. Дозволяє проводити оздоблювальні роботи поверх нанесеного шару.

Підготовка стіни під декоративну штукатурку

Саме від того, наскільки якісно будуть проведені підготовчі роботи, залежить термін служби і зовнішній вигляд обробленої поверхні. Оптимальний варіант, коли при підготовці стін використовується армоване полотно або рідкі шпаклівки.

При використанні сухих сумішей, отримані поверхні підлягають грунтовці кілька разів.

Також хорошим варіантом зміцнити і вирівняти стіну в передпокої стане застосування скловолокна. Це дуже міцний і довговічний матеріал, проте, його монтаж вимагає граничної акуратності й уваги. В іншому випадку відклеєними шматок скловолокна здатний остаточно зіпсувати всю виконану роботу по обробці.

У разі, коли стіни в передпокої декорують фактурної, рельєфною штукатурною сумішшю, їх можна залишити без попереднього вирівнювання.

Технологія нанесення штукатурки

Процес обробки прихожей штукатуркою повинен складатися з наступних етапів:

 1. На підготовлену поверхню наносять штукатурку.
 2. За допомогою валиків, шпателів і інших пристосувань створюється певний рельєф.
 3. Отриману поверхню фарбують.
 4. Якщо використовується венеціанська штукатурка, потрібна додаткова обробка поверхні воском.

Кожна з видів декоративної штукатурки вимагає особливого процесу замісу, і умов експлуатації. Обов’язково уточнюйте ці дані у продавця в магазині. Як правило, щоб стіна була декорована якісно, роботи слід проводити в теплих приміщеннях, з мінімальним рівнем вологості. Не забувайте вкривати підлогу поліетиленом, коли в приміщенні йде обробка стін.

Починати роботи слід з кута, поступово просуваючись по всьому периметру передпокою.

Як зробити маленукую передпокій більше

Штукатурка, укладена вертикальними мазками, може візуально збільшити висоту стель, а горизонтальні штрихи, роблять передпокій ширше. Самі незвичайні і красиві візерунки на стіні можна зробити за допомогою підручних засобів: папери, клейонки, віника і т.д.

Висновок

Обов’язково обробляйте оброблену поверхню захисними складами.

Таким чином, можна не тільки закріпити отриманий результат, а й зробити обробку яскравіше.

Про те, як виконується обробка стін в передпокої штукатуркою за допомогою валика, дізнаємося детальніше в наступному уроці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *